Ostatní sportySPORT

GRAND PRIX ÚSTÍ NAD LABEM 11.7.2017 vrh koulí

V úterý 11.7. se na Městském stadionu v Ústí nad Labem utkali elitní světoví koulaři o vítězství v Grand prix Ústí. Letos byl hlavním favoritem nový český rekordman Tomáš Staněk, měl ale skvělou konkurenci.

Jako první dorazil do Ústí mladý Američan Joshua Freeman, který letos vrhnul vynikajících 20,91 metru a byl šestý na mistrovství USA. Ústí si vybral jako první zahraniční start v kariéře. ze severu čech pak bude pokračovat do Madridu a k premiéře v Diamantové lize v marockém Rabatu. Freemanovi se ale v Ústí vůbec nevedlo a nevyšel mu ani jeden hod. I to se někdy stane….

PROGRAM GP ÚSTÍ 2017

16:00 Závod juniorů a mužů skupina B + doprovodné závody dětí pro veřejnost

17:00 Slavnostní zahájení

17:10 Exhibice a autogramiáda sportovců (Štěpánek – hokej, Bratůněk – plavání, Cechlová – atletika, Maška, Moudrý – am. fotbal

18:00 Hlavní závod mužů ve vrhu koulí

I když počasí zpočátku zcela závodu nepřálo, na hlavní závod se umoudřilo a vodní průtrž a kaluže vystřídalo slunečné počasí, které dotvořilo krásnou atmosféru mezinárodnímu závodu s tak skvělou účastí a výsledky. Kruh vyschl a vodní řádění připomínala jen velká kaluž hned před ním.

Výsledky prvních míst:

1. Tomáš Staněk (ČR) 21.38 metru

2. Tsanko Arnaudov (Portugalsko) 21.06

3. Darlan Romani (Brazílie) 20.74

4. Jacko Gill (Nový Zéland) 20.61

5. Jakub Szyszkowski (Polsko) 20.40

 

Loňský rekord výborného Nigerijce Stephena Mozii /21,76  foto níže/ sice překonán nebyl, ale Tomáš Staněk míří z pozic nejlepšího evropana mezi světovou špičku a potenciálního držitele medailového místa. Po závodě spěchá do Maroka na Diamantovou ligu do Rabatu a pak konečně dojde na měření sil na světovém šampionátu.

Našemu fotografovi ještě nedalo, aby se nezeptal stříbrného Tsanka, kde přišel k netypickému portugalskému jménu Arnaudov, odpověď usměvavého obra byla vyčerpávající : pochází z Bulharska.

_DSC0759_DSC0753_DSC0793 Stephen, zlato v UL, 21,76, r. 2016

Fotoreportáž pod článkem.

Loňská reportáž zde: http://msolar.cz/2016/06/22/grand-prix-usti-nad-labem-svetovi-koulari-opet-v-usti-19-7-2016/

a zde: http://msolar.cz/2016/07/20/na-grand-prix-usti-padaly-rekordy-divaci-videli-nejlepsi-vrh-kouli-a-nejrychlejsi-stovku/

Úvodní informace a program: Atletika UL,  další text a foto: Miroslav Solař

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail