DivadloKULTURA

Vyprodaná Divadelní zahrada sledovala první díl Shakespearovy hry Jindřich VI.

_DSC8976

Velký zájem u diváků měla včera 24. srpna hra Jindřich VI., kterou během festivalu Divadelní zahrada zincenoval spolek Činoherák Ústí. Zahradní areál Českého rozhlasu Sever se od 20 hodin pomyslně vrátil časem do 15. století.

První díl hry (druhý díl je na programu 25. srpna od 20 hodin) začíná pohřbem Jindřicha V. Jeho bratři, vévodové z Bedfordu a Gloucesteru, a strýc, vévoda z Exeteru, vyjadřují pochyby, že Jindřichův malý stejnojmenný syn dokáže vládnout zemi v těchto neklidných časech. Přicházejí zprávy o úspěšném tažení francouzského prince Karla. Mezitím se v Angličany obleženém Orleáns setkává Karel s mladou ženou (Janou z Arku), která tvrdí, že ví, jak nepřítele porazit. Boj o trůny může začít…

Čtěte také: Fotografie z představení Děti z Bullerbynu, které se odehrálo v úterý 23. srpna naleznete kliknutím ZDE.

Postavy ve hře:

Jindřich VI. Anglický, vévoda z Bedfordu (Jan z Lancasteru), Humphrey z Gloucesteru, vévoda z Exeteru, Jindřich Beaufort, biskup z Winchesteru, vévoda ze Somersetu, John Talbot, Richard Plantagenet, Karel, francouzský princ, Reignier, vévoda z Anjou, Jeanne la Pucelle (Jana z Arku)

Fotogalerie © Miroslav Solař 2016

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail