KoncertyKULTURA

Stefanie Schlesinger Quartet v ND Ústí nad Labem

Německá jazová zpěvačka zavítala na svém turné před odjezdem do Berlína  a po koncertu na zámku ve Friedbergu do Ústí nad Labem, představila zde svůj kvartet, kde nalezneme taková jména jako Guido Maye za bicími, Wolfganga Lackerschmida na xylofona a dle mého názoru nejlepšího českého jazzového kontrabasistu Františka Uhliře, který ani ve svých 68 letech nikterak nezahálí a své podmanivé  umění hry na kontrabas, kdy se se svým nástrojem doslova mazlí a jednotlivé kouzelné a lahodné tóny jeho nástroje vydají za celé zvukové symfonie, předvádí svým posluchačům po celé Evropě. Lackerschmid předvedl svůj standartní skvělý výkon, Stefanie se nepředstavila rozhodně špatně, její vokál však ve vybraných jazových skladbách zněl chladně, málo emotivně, spíše technicky a s malou dynamikou.   ms

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail