FestivalyKULTURA

XX-mezinárodní-jazz-blues festival Ústí nad Labem 2016 22.říjen

V sobotu se sál Národního domu v Ústí n.L. k radosti pořadatelů zaplnil dle očekávání do posledního místečka. Kdo by si nechal ujít nabitý sobotní vpravdě mezinárodní program s muzikantskými hvězdami?

SCOTT HENDERSON TRIO (USA/F) Scott Henderson (g), Romain Labaye (bg), Archibald Ligonnière (ds)

STICK MEN (USA/D) – European Tour 2016 Tony Levin (stick), Pat Mastelotto (ds), Markus Reuter (touch guitar)

STAN WEBB’S CHICKEN SHACK (GB) Stan Webb (v, g), Neil Archer (g), John Ellis (bg), Chris Williams (ds)

Nás zaujal zejména projekt Tony Levina, jehož koncert live prostě nešlo vynechat. Co na to říci? S kolegy jsme se shodli, že na tuto skvělou hudbu prostě náš jazyk nemá odpovídající slova. Studiové verze skladeb sice člověk zná, ale řekne si, hmm, to se zase ve studiu hromada muzikantů a techniků vyřádila. Ale ne! Oni to hrají živě!!! Hudba z jiné galaxie, muzikanti, každý naprosto skvělý a hrající to své zdánlivě nepřetržité sólo a jejich součet dává dohromady neskutečně noblesní hudební symfonii, mající řád, dynamiku, expresně jadrné plochy střídají objevné tóny, které muzikanti tvoří na svých nástrojích přímo před publikem.. ufff

Pár mých fotek dole dokreslí snad trochu atmosféru večera. MS

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail