KoncertyKULTURA

Národním domem se dnes rozezní blues Willa Johnse, synovce Erica Claptona a George Harrisona

Will-Johns-on-stage

Will Jones se narodil  22. března 1973 v Londýně a právem patří mezi nejlepší blues-rockové zpěváky a kytaristy ve Velké Británii. Pod vedením kapely Will Johns Band vystupuje s renomovanými umělci jako Joe Strummer, Ronnie Wood, Jack Bruce nebo Bill Wyman. Will je synem hudebního producenta Andyho Jonese a herečky Pauly Boyd a jeho strýcové jsou Eric Clapton, Mick Fleetwood a George Harrison.

Právě Eric Clapton měl na Willa v mládí velký vliv, protože díky němu se v patnácti letech rozhodl hrát na kytaru a přihlásil na studium muzických umění v Oxfordu, kde založil svoji první kapelu pod názvem „Cloud 9“.  Po studiích se Will vydal hledat štěstí do Los Angeles, kde spolu s Jesse Woodem a Tramperem Pricem založili skupinu  GLYDA. V roce 2009 vydává svoje první album pod názvem „Count On Me“ se skupinou Will Johns Band. Will se dnes v Národním domě představí v anglicko-českém seskupení pod názvem Will Johns Trio.

Alba:

  • Count On Me (2009)
  • Hooks and Lines (2012)

 

WILL JOHNS TRIO (GB/CZ) – Dnes 7. září od 20:00 hodin v Národním domě v Ústí nad Labem

Foto: willjohns.com

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail