KoncertyKULTURA

Will Johns přivezl do Ústí skvělou hudbu a dva Tomáše, podívejte se na fotky z koncertu

_dsc5248

Věčně usměvavý chlapík a opravdu skvělý muzikant. I tak by se dal charakterizovat britský umělec Will Johns, který patří mezi nejlepší blues-rockové zpěváky a kytaristy ve Velké Británii. A právě ten včera 7. září od 20:00 hodin koncertoval v Národním domě, kam jsme se vydali za ním a pořídili z něho snímky, které naleznete níže pod článkem.

Samotný koncert byl balzámem pro uši. Will je opravdu mistr v oboru a jeho hudba se velmi příjemně poslouchá a včerejší vystoupení nebylo vyjímkou. Jak jsme ale zjistili, hudba zdaleka není jeho jediná láska. Will podlehl dobrému českému pivu, které si během koncertu náležitě vychutnával, což můžete vidět na fotkách 🙂

Složení koncertu:

Will Johns – kytara, zpěv
Tomáš Liška – baskytara
Tomáš Hobzek – bicí

Will Jones se narodil  22. března 1973 v Londýně a pod vedením kapely Will Johns Band vystupuje s renomovanými umělci jako Joe Strummer, Ronnie Wood, Jack Bruce nebo Bill Wyman. Will je synem hudebního producenta Andyho Jonese a herečky Pauly Boydové a jeho strýcové jsou Eric Clapton, Mick Fleetwood a George Harrison.

Právě Eric Clapton měl na Willa v mládí velký vliv, protože díky němu se v patnácti letech rozhodl hrát na kytaru a přihlásil na studium muzických umění v Oxfordu, kde založil svoji první kapelu pod názvem „Cloud 9“.  Po studiích se Will vydal hledat štěstí do Los Angeles, kde spolu s Jesse Woodem a Tramperem Pricem založili skupinu  GLYDA. V roce 2009 vydává svoje první album pod názvem „Count On Me“ se skupinou Will Johns Band.

Foto: © Miroslav Solař 2016

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail