HokejSPORT

Obrazem: ČEZ Motor České Budějovice v Ústí přišel o vedení, příprava ale není liga!

_DSC8055

Zimní stadion v Ústí nad Labem v úterý 23. sprna hostil v přípravném utkání klub ČEZ Motor České Budějovice. Do zápasu vstoupili lépe domácí, ale o vedení před začátkem třetí třetiny přišli a Motor do poslední dvacetiminutovky šel s vedením. To ale nevydrželo, Slovan zabojoval a nakonec zápas přeci jen otočil ve svůj prospěch. Oběma soupeřům gratulujeme za předvedené výkony a parádní hokej.

V tomto příspěvku bychom rádi vzdali hold poraženým a proto jsme připravili speciální galerii ze zápasu zaměřenou na tým Motor České Budějovice. Ještě před fotkami si můžete přečít něco z historie klubu.

_DSC8224

Historie
První záznamy o hokeji v jihočeské metropoli nalézáme v kronice klubu SK České Budějovice z roku 1911 – základ prvního družstva tvořili sextáni gymnázia Feigl, Lorenc, Pilman, Schrabal, Selinka, Šesták, Švarc, Tůma a Vrkoč. V roce 1912 přišel do Českých Budějovic náruživý sportovec a neméně zdatný organizátor Dr. Zdeněk Černý. Na podzim téhož roku kolem sebe seskupil výše jmenované nadšence, k nimž postupně přibyli další. Dr. Černý, který se naučil hokeji v SK Horymír Příbram a zdokonalil se na studiích v Praze, se stal předsedou, náčelníkem, kapitánem, trenérem a rádcem v jedné osobě… více na www.hcmotor.cz

Foto: © Miroslav Solař 2016

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail