SPORT

Ústí MTB CUP – Přihlašte sebe nebo svoje děti na závod horských kol na Střižovickém vrchu

2.8cyklom2-www--4456

Foto: © Miroslav Solař

Další závod Ústeckého MTB Cupu v závodě na horských kolech se bude konat první srpnovou sobotu na Střížovickém vrchu v Ústí nad Labem. Závod je určen pro všechny věkové kategorie, tak pokud patříte mezi vyznavače tohoto sportu, neváhejte s registrací. Potřebné infomarmace naleznete níže, stejně jako fotografie z minulých ročníků, aby jste si mohli udělat obrázek. Akce se koná v sobotu 6. srpna.

mtb-cyklo-propozice

O Střižovickém vrchu

Střížovický vrch je hora tvořící jednu z dominant města Ústí nad Labem. Na jeho plochém hřebeni se nalézá bezodtoký chovný rybník a převaděč Českých radiokomunikací. Dále je zde možno nalézt kynologické cvičiště a vodohospodářské zařízení s ochranným pásmem. Ze Střížovického kopce (severní část hřebenu) je otevřený výhled na České středohoří, zejména na dominantní centrální vrcholy, jako jsou např. Kletečná, Milešovka, dále třeba Bořeň. V kotlině pod Krušnými horami jsou vidět Teplice, Krupka, Chlumec a Chabařovice (jihozápadní část hřebenu). Z krušnohorských vrcholů je vidět zejména dominantní Komáří hůrku, Cínovec, Měděnec, za dobré viditelnosti dokonce téměř 90 km vzdálený Klínovec.

Fotogalerie ze závodu na Střižovickém vrchu (ilustrační foto)

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail