FestivalyKULTURA

Obrazem: Horkýže Slíže na Ústeckém Majálesu, 7.5.2016 Letní kino

_DSC8301

Sobotní Ústecký Majáles, který se konal v Letním kině v Ústí nad Labem máme úspěšně za sebou. Pořadatelé mohli být spokojeni nad očekávání a to nejen díky skvělému počasí, ale především z hojné účasti, jejíž čísla šla do tisíců. Fotoreportáž z festivalu jsme vám již přinesli zde a v tomto článku bychom se podívali na profil kapely Horkýže Slíže, protože si ho jistě zaslouží.

Historie Horkýže Slíže
Přibližně v roce 1993 začíná kapela Horkýže Slíže poprvé koncertovat v Nitře. Zde vystoupila s kapelami Amnestia, New Kids on The Bollocks či 12 stupňů. Ještě v témže roce se účastnila nitranské soutěže amatérských kapel a získala velmi pěkné třetí místo. Kolem roku 1994 nahrává kapela svoji první demo nahrávku, která obsahuje hned šest originálních skladeb. Vzápětí točí druhou nahrávku, která je složena z osmi jedinečných písní. Poté se zaměřuje na vydání svého prvního alba, které platí ze svých finančních zdrojů a to v počtu šest set kazet. Během roku vystupuje také v zahradní restauraci Slovan či v Nových Zámcích a zde sklízí obrovský aplaus. Dokonce jejich písně vítězí v nitranských hitparádách. Kapela začíná být známější.
V roce 1997 podepisuje Horkýže Slíže smlouvu s nahrávací společností BMG. Poté vydává první debutové album, které se proslavilo skladbou Maštaľ. Posléze následuje druhé a třetí album.
Na jaře roku 2000 pořádá kapela koncertní šňůru v rámci celého Slovenska. V létě vystupuje na festivalech, v zahradních restauracích či motorkářských srazech. Více z historie kapely se dozvíte na oficiálních stránkách zde.

Kapela má na tento rok pořádně nabitý program. Už 13. května se objeví doma na Slovensku na Nová Pekáreň – Back to Nová Pekáreň v Nitře a 17. května v Košicích na Tukefestu. Fanoušci z České republiky ale nemusí smutnit, protože už 20. května se skupina představí v Praze na Open Air Tŕi Sestry Ledárny Braník. Přehled všech letošních koncertů najdete zde.

 HORKÝŽE SLÍŽE-NAZDAR!!! (OFICIÁLNÍ VIDEOKLIP, zdroj: youtube.com)

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail