FestivalyKULTURA

Foto: Chinaski na Ústeckém Majálesu 2016!

_DSC8787-2

K největšímu vyvrcholení na sobotním Ústeckém Majálesu došlo ve chvíli, kdy se na pódiu objevila jedna z nejpopulárnějších českých kapel současnosti – Chinaski! Nebudeme zde nějak sáhodlouze psát o všech možných detailech, koncert bychom shrnuli asi takto – naprostá paráda! Níže pod stručnou historií kapely se můžete podívat na fotoset z jejího vystoupení.

Historie

Skupina vznikla v roce 1987 jako Starý Hrady, dali ji dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný). Do kapely v roce 1989 přichází dva spolužáci Michala Novotného z DAMU, Petr Rajchert, který působil v roli zpěváka po boku Malátného a Jiří Seydler. Rok 1994 přináší kapele změny – pod vlivem Charlese Bukowského se podle jeho postavy přejmenovávají na Chinaski a vychází jim stejnojmenné debutové album (vydané společností KaB Music). V září 1995 byl k písni Pojď si lehnout natočen první videoklip skupiny. Jeho režie se ujal Jan Hřebejk.

Druhá deska Dlouhej kouř (1997), jejíž stejnojmenný singl je nejhranější písní v rádiích, přináší kapele velkou popularitu i několik nominací na Ceny akademie. V roce 1997 se točí druhý videopklip Chinaski Podléhám a režie se tentokrát ujal Vladimír Michálek. 25. května 1998 obdrželi Chinaski zlatou desku za 27 tisíc prodaných alb Dlouhej kouř. Kompletní historii kapely naleznete na oficiálních stránkách zde (www.chinaski.cz).

Přehled všech letošních koncertů naleznete také na oficiálních stránkách ZDE.

(zdroj: youtube.com)

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail