KoncertyKULTURA

Jananas – Střekovské léto 2018

Nejznámější neznámá kapela Jananas se zpěvačkou, co vůbec není naštvaná, navštívila zříceninu Střekova s výmluvou, že to spadlo samo. Jejich texty a hudbu posloucháte jednou, dvakrát, stále tomu nevěříte a pokaždé objevujete něco nového, hrátky s naším jazykem na takové úrovni jsou na naší hudební scéně velmi zřídkavým jevem. Minimalistické obsazení kapely produkuje při vystoupení takové množství hudebních nápadů, že by to jiným skupinám stačilo na pár desek. Hraje se s chutí, na posluchače se hrnou z podia hlášky a vtípky, vznikající bezprostředně a improvizovaně. Vleze vám to pod kůži, máme zprávy, že jsou už nakaženy celé rodiny i školní třídy, co podlehly kouzlu Jananas. Prostě to se musí slyšet a vidět. MS

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail