NezařazenéOstatní akce

Zkuste si i vy vyfotit Měsíc, který je v těchto dnech v krásném úplňku

Dnes 18.8.2016 přesně v 11.27 hodin se Měsíc dostane do fáze, kdy je k Zemi přivrácen osvětlenou stranou a to znamená jediné – úplněk. Zkuste si i vy doma vyfotit Měsíc jako náš fotograf, který nám pořídil tento krásný snímek.

Při pohledu na snímek se mi ani nechce věřit, že už je tomu 47 let od doby, kdy na Měsíci porvé stanul člověk…

_DSC5523E 4)

Podle pověstí mají některé měsíční fáze určitý vliv na některá mytická stvoření. Magická moc byla přisuzována především úplňku, při němž se např. vlkodlaci proměňují do své vlčí podoby. Úplňkový měsíc prý také způsobuje nespavost a náměsíčnost, což neodpovídá psychologickým pozorováním. Fáze neovlivňuje spánek a zdraví člověka ani o procento. Při dorůstajícím měsíci prý rostou houby.

TIP: Pokud máte rádi fotky nebeských těles, nabízíme Vám exkluzivní kalendář NASA ke stažení v PDF. Stačí kliknout ZDE.

Snímek Měsíce vyfocený na Hradě Střekov 13.8.2016  během koncertu Vladimíra Mišíka v rámci Střekovského hudebního léta 2016. Celý článek s fotkami ZDE.

_DSC4084

Měsíční fáze v roce 2016

faze-mesice-2016

Foto: © Miroslav Solař 2016

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail