FestivalyKULTURA

XXI. MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL  Ústí nad Labem

 

Zvu  všechny milovníky dobré hudby na  2 lahůdkové hudební večery:

/FOTKY Z PÁTKU SI MŮŽETE JIŽ TEĎ PROHLÉDNOUT ZDE: http://msolar.cz/2017/10/21/xxi-mezinarodni-jazz-blues-festival-usti-nad-labem-patek/

ÚSTÍ NAD LABEM: Pozvánka na XXI. MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVALJazz & Blues 2017XXI. MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL 
Ústí nad Labem 2017 / 
20. – 21. 10. 2017
Národní důmVelká Hradební 33/619, 400 01 Ústí nad Labem –

_DSC4507_nd.jbf

/Tony Levin, ilustrační foto z ročníku 2016/

pátek 20. 10. 2017 od 20:00 (200 Kč)
MICHAEL MAYO QUARTET (USA/CZ) Michael MayoMichael MayoMichael Mayo
Michael Mayo (v); Marek Novotný (p); Ondřej Štajnochr (db); Jiří Slavíček (ds)
Fantastického losangeleského zpěváka, skladatele a aranžéra spolupracujícího s Dee Dee Bridgewater a dalšími esy amerického jazzu, který mj. i výborně scatuje, doprovází trojice vynikajících českých hudebníků.
THE MUH TRIO (I/CZ) Roberto Magris with The MUH TRIO (Magris/Uhlir/Helesic Trio) Live at Reduta Prague 2016
Roberto Magris (p); František Uhlíř (db); Jaromír Helešic (ds)

Projekt známý též jako The Art of the Jazz Trio tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.
LIBOR ŠMOLDAS NEW YORK TRIO (CZ/USA) Libor SmoldasLibor ŠmoldasLibor SmoldasLIBOR SMOLDAS
Libor Šmoldas (g); Jay Anderson (db); Adam Nussbaum (ds)
Kytarista a skladatel představí spolu s rytmikou absolutní světové špičky. Věhlasní Američané – bubeník Adam Nussbaum a kontrabasista Jay Anderson – doprovázeli Michaela Breckera, Tootse Thielemanse, Marii Schneider, Boba Mintzera, Eliane Elias, Stana Getze, Mika Sterna, Johna Scofielda, Johna Abercrombie, Joe Lovana, Lee Konitze, Sonnyho Rollinse, Franka Zappu, Toma Waitse atd. (liborsmoldas.cz)
sobota 21. 10. 2017 od 19:00 (350 Kč)
EARL THOMAS BAND (USA) Earl ThomasEarl ThomasEarl ThomasEarl Thomas Bridgeman Jr.
Earl Thomas (v); Ben Zinn (g); Paul Jones (bg); Mark Lamson (ds)

Skvělý kalifornský zpěvák, typický reprezentant současného ‘blues & soulu’, dokonalý showman, jenž dokáže neuvěřitelným nasazením rozpohybovat publikum kdekoliv na světě, se může opřít o skvělý základ – kapelu složenou z excelentních amerických muzikantů, jíž k nám přiváží polská agentura Delta deltaakwAgencja Koncertowo - Wydawnicza DeltaDelta Booking & Publishing (earlthomasmusic.com).
THE DUKE ROBILLARD BAND (USA) Blues A Rama - Duke RobillardDuke RobillardMichael Robillard
Duke Robillard (g, v); Bruce Bears (org., p, v); Brad Hallen (bg); Mark Teixeira (ds)
Uznávaný rhodeislandský bluesový kytarista a zpěvák s ansámblem obsazeným znamenitými americkými hráči spolupracoval během své kariéry s Bobem Dylanem, Ronnie Earlem, Robertem Gordonem, Jayem McShannem, Jimmym Witherspoonem, Scottem Hamiltonem nebo Herbem Ellisem. Ostřílené veterány přiváží bavorské Concertbüro Andy LöscheConcertbüro Andy LöscheAndreas Lösche (dukerobillard.com).
Livesoundagency/Germany‎Jazz & Blues 2017CLIMAX BLUES BAND (GB) ClimaxBluesBandOfficialClimax Blues Band NowClimax B Band NowClimax Blues Band
Graham Dee (v); Chris Aldridge (s, harm.); Lester Hunt (g, bv); George Glover (kb, bv); Neil Simpson (bg);
Roy Adams (ds)
Britská kapela tvrdšího elektrického blues založená ve Staffordu v r. 1969. Původní název zněl Gospel Truth a následně Climax Chicago Blues Band (do r. 1972). Hudebně ovlivněná Johnem Mayallem byla úspěšnější spíše v USA než v Anglii. Největší hit: Couldn’t Get It Right (1976). Richard Jones odešel po 2. albu, ale r. 1975 se vrátil. V r. 1984 se rozešli, po 2 letech se opět spojují (nové snímky až r. 1988, s kytaristou Lesterem Huntem). Znovu obnovenou sestavu přiváží hamburská Live Sound Agency Livesoundagency/Germany (climaxbluesband.com).
Hamburg Blues Band uzavře v sobotu 21. října program festivalu.THE HAMBURG BLUES BAND feat. KRISSY MATTHEWS & MAGGIE BELL (D/GB) Hamburg Blues Band - Blues Garage - 04.12.2015The Hamburg Blues Band & Friends#HamburgBluesBandHamburg Blues Band
Maggie Bell (v); Krissy Matthews (g); Gert Lange (g, v); Michael Becker (bg); Hans Wallbaum (ds)
Skotskou královnu bluesového zpěvu doprovází věhlasná stálice evropské scény z vykřičené hamburské čtvrti St. Pauli. Vystoupení zprostředkovala pražská společnost Capricorn Promotion Capricorn Promotion, Prague (hamburgbluesband.de).

A na závěr si můžete prohlédnout některé fotky z loňska:

a také zde ze sobotního večera:

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail