BasketbalSPORT

SLUNETA Ústí nad Labem-NH Ostrava 77:63. 19.10.2016

Povinné vítězství si SLUNETA připsala v dohrávce 7. kola KNBL, když na domácí palubovce porazila poslední Ostravu. V domácím dresu chyběl Michal Šotnar, který má problémy s kotníkem. Hosté přijeli nabuzeni prolomit sérii porážek a úvod zápasu tomu nasvědčoval.

Hosté se rychle ujali vedení a celou čtvrtinu si víceméně držela vedení, velkou zásluhu na tom měl hostující Smith, který dělal obraně domácích velké problémy. Domácí Smith se ovšem nenechal zahanbit a začal se hodně činit. Druhá čtvrtina byla hodně vyrovnaná a ani o poločase nebylo rozhodnuto. Houževnatě bojující hosté dokázali držet krok a zásluhou jim bylo poločasové skóre 37:35. Během třetí čtvrtiny si SLUNETA vybudovala malý náskok, který se zastavil na deseti bodech (47:37). Ale ani to nezlomilo hosty, kteří… více na www.bkusti.cz

SLUNETA Ústí nad Labem-NH Ostrava 77:63 (20:22 37:35 53:45)

Body domácí: Smith 19, Pecka 18, Bosák 12, Glover 10, Abercrombie 9, Igrutinovic 4, Šteffel 3, Šmíd 2
Body hosté: Smith 16, Bohačík 13, Klímek 10, Leczo 9, Guercy 8, Bratčenkov 4, Alič 3,
Trojky: 14/4 – 18/7
Trestné hody: 15/9 – 24/16
Doskoky: 41 – 33
Osobní chyby: 23 – 17