FotbalSPORT

Foto: Finále MOL Cupu ovládla Mladá Boleslav! Porazila Jablonec 2:0

_DSC4505

FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:0 / Středa 18.05.2016, 18:15 • Na Stínadlech, Teplice

Před zraky 2 500 diváků se ve středu v podvečer na teplických Stínadlech odehrálo finálové utkání MOL Cupu, kam se po slušných skalpech probojovali Mladá Boleslav a Jablonec. Pohár nad hlavu ale mohl zvednout jen jeden tým a tím byla právě Boleslav.

Mladá Boleslav si zajistila tedy postup do 3. předkola Evropské ligy, do 2. předkola EL půjde Slavia Praha. Jablonci zůstaly oči pro pláč. Ačkoli Jablonec byl po většinu zápasu aktivnějším celkem, Mladá Boleslav dvakrát udeřila v rozmezí 70.a 74. minuty. Jmenovitě udeřili Jan Chramosta a Jasmin Sčuk. Na trávníku se spolu s fanoušky radoval i Milan Baroš, který do zápasu nenastoupil.

Zajímavost: Boleslav se do finále probojovala poměrně suveréně se skórem 17:2 a bez jediné porážky!

bol-mol

MOL Cup 2015/16 nebo také Pohár FAČR je celkově 23. ročníkem českého fotbalového poháru, dříve hraného pod názvem Pohár Českomoravského fotbalového svazu a později pod názvem Ondrášovka Cup či Pohár České pošty. Soutěže se účastnily profesionální i amatérské fotbalové kluby z České republiky z různých pater systému fotbalových soutěží v ČR. Oficiální stránky naleznete zde.

Statistiky utkání:

Branky: 70. Chramosta, 74. Sčuk
Karty: ŽK: 41. Jánoš (MBL), 79. Šeda (MBL), 79. Kúdela (MBL), 89. Magera (MBL) – 81. Doležal (JAB)

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:6.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Jánoš, Čmovš, Kúdela, Fleišman – A. Čermák, Ščuk, Kysela, J. Rada, Kalabiška – Magera.
Náhradníci: Polom, Přikryl, Chramosta, Pauschek, Takács, Klobása, Diviš.
FK Jablonec: Hrubý – Karavajev, Pernica, Rossi, Hybš – Hübschman – Greguš – Masopust, Mingazov, M. Pospíšil – M. Doležal.
Náhradníci: Valeš, M. Hanousek, Romera, Mihálik, Trávník, Wágner, Beneš
Rozhodčí: Hrubeš – Hock, Pospíšil
Diváci: 2 543

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail