Foto: Mandrage Všechny kočky tour 2016 + Animé / 16.4. Kulturní Dům Ústí nad Labem

_DSC5963

V rámci „Všechny kočky tour 2016“ se v sobotu 16. dubna ústeckým fanouškům v Kulturním Domě představila kapela MANDRAGE, která společně se skupinou Animé nenechala v „kulťasu“ kámen na kameni. Na koncert se přišlo podívat velké množství diváků a my vám z tohoto povedeného večera přinášíme fotoreportáž.

O kapele Mandrage

Kapelu Mandrage založili v roce 2001 zpěvák a kytarista Víťa Starý spolu s bubeníkem Matyášem Vordou. V roce 2004 do kapely vstoupili Michal Faitl (basová kytara) a Pepa Bolan (kytara, zpěv), jako poslední se v roce 2009 přidal ještě klávesista František Bořík. V roce 2007 si kapelu po dlouholetém koncertování bere pod svá křídla vydavatelství Universal Music, které rovněž vydává jejich první řadovou desku „Přišli Jsme Si Pro Vaše Děti“ (producent Martin Ledvina). Do širšího povědomí se ale kapela dostává až o dva roky později, hlavně díky singlu „Hledá se Žena“, z eponymního alba (producent Pavel Karlík). V roce 2011 vydává kapela výraznou desku „Moje Krevní Skupina,“ jejíž singly „Šrouby a Matice“ či „Františkovi Lázně“ doslova vyšroubují prodejnost MKS do platinových čísel. K albu, které si kapela produkovala sama, se váže rovněž první velké turné, které je brzy kompletně vyprodané. O dva roky později se Mandrage znovu ozvou, tentokrát s albem „Siluety,“ které si kromě úspěchu u široké veřejnosti získá i respekt české hudební kritiky. Tato zlatá deska produkovaná Ecsonem-Waldesem byla následována velkolepě pojatým a rovněž povětšinou vyprodaným Siluety tour. Skupina Mandrage za svojí dlouholetou kariéru získala značné množství prestižních ocenění, z řady jmenujme například cenu Anděl, Žebřík či ceny OSA.

_DSC5243-2

O kapele Animé

Animé vznikli v Brně v roce 1999. Původní čtyřčlennou sestavu brzy opouští kytarista Tomáš Richtr. Animé se stává tříčlenným bandem, ve složení Jiří Kučerovský – kytara/zpěv, Tomáš Otevřel – baskytara a Ladislav Šiška – bicí. Léto roku 2000 je ve znamení nahrávání dema Direct Sunlight, které bylo směsí melancholického doomrocku a post grungeových kytar, obdařená invencí, živelností a silným emotivním nábojem. Pozitivní ohlasy s sebou přinášejí první srovnání a nálepky. K nejčastějším patří art – grunge nebo emo rock, a to ještě dávno před nástupem „skutečné“ emo vlny.

Zdroj text: oficiální stránky kapel

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail